Jdi na obsah Jdi na menu

SK Žibřidice – Vesec A 2:1

11. 8. 2019

Již začátek utkání naznačil, který z týmů přebere iniciativu. Žibřidičtí se prezentovali aktivní hrou a přesnou kombinací se snažili připravit střelecké příležitosti svému agilnímu hrotovému útočníkovi. Často volili přihrávky do volného prostoru či mezi vesecké obránce, se kterými si ale hostující hráči dokázali poradit. Ti se naopak snažili rychlými protiútoky po křídlech překvapit svého soupeře. Úspěch v podobě ohrožení domácí branky však jejich snažení dlouho nepřinášelo.

Také vesecká defenziva se zdála bezchybná a nepouštěla soupeře do vyložených šancí. To ale platilo do 20. minuty. Za první větší zaváhání přišel nemilosrdný trest. Přihrávku na útočícího hráče Žibřidic ještě dokázal Háza pokrýt, avšak po špatné komunikace s brankářem Berkou se nakonec k míči domácí útočník dostal a ten neměl problém jej dopravit do odkryté branky –  1:0.

Domácí po úvodní trefě ještě zintenzivněli tlak na branku hostů, kteří ale odolávali díky vysokému nasazení a bojovnosti. O to větším zklamáním tak byl moment z 28. minuty. Žibřidický záložník si šikovně pokryl balón, čímž odstavil dotírajícího obránce Vesce a otevřel si tak cestu na soupeřovu branku. Místo zakončení však ještě přihrál lépe postavenému spoluhráči, který rozvlnil síť podruhé – 2:0.

Po přestávce vyrukovali Žibřidičtí na soupeře s jasným cílem a to co nejrychleji skórovat a v podstatě tak rozhodnout zápas. Často však dopláceli na nepřesnosti, díky čemuž se Vesec stále více osměloval k ofenzivním výletům. A přicházely i šance. Zejména průniky po stranách činily domácím značné potíže a když ani z nich nepadla branka, chopil se iniciativy Háza. Ten nejprve prokličkoval mezi domácími obránci, jenže ve finální fázi nedokázal z bezprostřední blízkosti překonat brankáře Žibřidic.

Mohlo se však urodit na druhé straně.  Žibřidický útočník si vytvořil ideální střeleckou pozici na hranici velkého vápna, jeho střelu ale brankář Berka s trochou štěstí vytěsnil na břevno.

Odměny za zlepšenou hru v druhém poločase se Vesečtí dočkali v 72. minutě. Akci, kterou vedla přes levou stranu, mohl střídající Brauner sám zakončovat, volil však ještě přihrávku na zcela osamoceného Klikorku, který nezaváhal – 2:1.

Vesec vycítil šanci alespoň na bod a v závěru utkání několikrát dostal domácí po tlak. Žibřidice ale nakonec těsný náskok uhájili, ačkoliv od vyrovnání rozhodně nebyli hosté daleko.