28. 8. 2019

Vesec: Berka (46‘ Hastrdlo) – Suska, Maršík, Brauner, Čejchan, Fronc – Havlišta, Háza, Vacek (77‘ Vácha), Nyč (58‘ Kropáček) – Buchner (55‘ Zgurov)

Rozstání: Vrábel – Kysela, Šindelář, Bulíř, Tomáš – Drbohlav, Jíra, Novák, Holubek – Hajský, Bolina

Branky: 25‘ Brauner, 71‘ Havlišta (VG), 90‘ Šindelář, 90‘ Ulrich

Při absenci mnoha stabilních opor týmu muselo trenérské duo Vesce sáhnout nejen po hráčích B-týmu a dorostu, ale i po těch, jejichž zápasová a především tréninková praxe byla delší dobu zanedbávána. Hosté se tak soustředili v první řadě na defenzivu.

Úvod utkání však nenabídl útočné hody domácích, jak by se dalo očekávat. Je pravdou, že hráči Rozstání se prezentovali fotbalovější hrou a drželi míč převážně na polovině Vesce, do přímého ohrožení branky se však dostávali jen velice zřídka. Vždyť za první poločas vyslali na branku hostů pouze jedinou a k tomu nikterak nebezpečnou střelu.

Vpravdě mistrovský kousek se však povedl ve 35. minutě na druhé straně. Takřka na polovině hřiště se při rozehrávce volného kopu opřel do míče Brauner a překvapený brankář domácích, který stál trestuhodně daleko od své svatyně, s údivem sledoval, jak balón letí za jeho záda. Hosté se tak nečekaně, ale o to pohledněji, dostali do vedení – 0:1.

Obraz hry se po úvodní brance příliš nezměnil. Domácí se snažili tlačit Vesecké do vlastního pokutového území, avšak bez kýženého výsledku. Největší nebezpečí tak představovaly standardní situace. Po jedné z nich se do nebezpečného střetu s vytáhlým domácím hráčem dostal brankář Berka, pro kterého tak utkání skončilo a musel ho zastoupit Hastrdlo. Nutno dodat, že ten svou nelehkou úlohu zvládl se ctí.

Druhý poločas se nesl čistě v duchu snahy domácích o vyrovnání. Vesec odolával dlouho a srdnatě, nicméně v 71. minutě se Rozstání nakonec dočkalo. Po rohovém rohu si vesecký hráč nešťastně srazil míč do vlastní sítě a domácím viditelně spadl kámen ze srdce – 1:1.

Zápas spěl k dělbě bodů, což by vzhledem k průběhu utkání a složení veseckého týmu jistě bylo považováno za úspěch. Samotný závěr utkání byl však pro hosty možná až příliš krutý. To když se v 90‘ minutě prosadil vysoký domácí obránce hlavou – 2:1. Jen o pár sekund později se prohnal unavenou veseckou obranou další z útočných hráčů Rozstání a přízemní střelou k tyči rozesmutnil hosty potřetí – 3:1.

Vesečtí se jistě nemusí stydět za předvedené nasazení, bojovnost a obětavost, se kterou sahali po prvním bodovém zisku v této sezóně. Doufejme, že po návratu všech chybějících opor se již dočkáme tolik potřebného vítězství.