3. 9. 2019

Vesec: Berka – Suska, Nedomanský (74‘ ) Fronc, Macháček (75‘ ) – Havlišta, Háza, Jurák, Němec, Šišlák – Buchner

Česká Lípa: Fišer – Karas, Lupoměský,Kliment – Horáček, Příhoda, Lebduška, Lupšák, Česenek – Pospíšil, Čonka

Branky: 38‘ Buchner – 18‘ Čonka, 35‘ Příhoda, 63‘ Pospíšil, 80‘ Cagáň

Úvod utkání vyšel lépe hostům z České Lípy. Ti si také brzy vytvořili řadu šancí. Jejich snaha byla v 18. minutě korunována vedoucí trefou. Hrotový útočník hostů se dokázal rychle obtočit kolem svého strážce a přesnou přízemní střelou k tyči poslal svůj tým do vedení – 0:1.

A bylo ještě hůř. To když v 35. minutě, po dlouhé přihrávce za obranu, dostal příležitost tentýž útočník ještě jednou. Tentokrát ale vyzval ke skórování lépe postaveného spoluhráče před odkrytou bránou – 0:2.

Již za okamžik ale dokázal Vesec odpovědět. Rychlá kombinace mezi Házou, Jurákem a Buchnerem vedla k dalekonosné střele posledně jmenovaného. S přispěním teče bránícího hráče přesně zapadla za gólmanova záda a Vesec tak i s minimem šancí dokázal snížit na rozdíl jedné branky  – 1:2.

Druhý poločas přinesl mírné zlepšení ve hře domácích, bohužel to ale byli hosté, kteří se přičinili o střelbu gólů. První z nich padl v 63. minutě. Po prudkém přízemní centru a nedůrazném odkopu se na hranici malého vápna nejrychleji zorientoval útočník České Lípy. Pohotovým zakončením z bezprostřední blízkosti opět navýšil vedení svého týmu – 1:3.

Ačkoliv Vesec nesložil zbraně, hosté už si vítězství vzít nenechali. Nakonec se totiž mohli radovat i ze čtvrtého vstřeleného gólu po rychlém úniku hbitého křídla České Lípy – 1:4.

Když i Šišlák v samotném závěru utkání dokázal v největší šanci svého týmu orazítkovat pouze břevno, museli se Vesečtí opět smířit vysokou porážkou. Nezbývá než odčinit další zaváhání hned v následujícím utkání.