Jdi na obsah Jdi na menu

Vesec A – Nová Ves 2:5

20. 8. 2019

Snaha prolomit ono prokletí však vzala za své již v 5. minutě utkání. Po rohovém kopu se k odraženému míči na hranici pokutového území dostal hostující obránce, který s vydatným přispěním teče některého z hráčů Vesce dostal svůj tým do vedení – 0:1.

Náskok Nové Vsi však měl jepičí život. Hned o dvě minuty později totiž domácí Macháček zužitkoval svou rychlost a po dlouhé přihrávce za obranu hostů se dostal až do zakončení. To sice novoveský brankář ještě dokázal zastavit, odražený míč se však dostal opět ke kopačkám Macháčka, který napodruhé nezaváhal – 1:1.

Po rychlém vyrovnání se očekávala zvýšená aktivita domácích, opak byl však pravdou. Nová Ves byla jistější v kombinaci a častěji se dostávala do blízkosti branky Vesce. Hosté svou snahu přetavili ve vedení v 33. minutě. Hrotový útočník hostů, který hojně zaměstnával domácí obranu počas celého utkání, dostal trestuhodně mnoho prostoru a přesnou střelou na zadní tyč nedal brankáři Berkovi šanci – 1:2.

Nutno dodat, že novoveský útočník mohl svůj gólový účet nejednou navýšit ještě do poločasové přestávky. Hned dvakrát se totiž dostal do samostatného úniku, pokaždé své zakončení ale zamířil pouze do připraveného brankáře domácích.

Kde selhal on, nahradili ho jiní. Vysoký stoper hostů si, nikým nehlídaný, našel ideální místo při rohovém kopu a přesnou hlavičkou k tyči zvýšil vedení Nové Vsi již na dvě branky – 1:3.

Otázkou pro druhý poločas bylo, jak se ke zpackanému prvnímu poločasu hráči Vesce postaví. Obraz hry se však příliš nezměnil. Když pak v 61. minutě po přihrávce ze strany přesně zamířil další novoveský hráč, naděje Veseckých na bodový zisk se rovnaly velmi divokým snům – 1:4.

Pohroma byla dokonána o pouhé tři minuty později, kdy se již zmíněný hostující útočník opět dostal do samostatného úniku. Při vzpomínce na zahozené šance z prvního poločasu však raději volil přihrávku osamocenému spoluhráči, který neměl problém rozvlnit síť Vesce i popáté – 1:5.

Domácí alespoň korigovali mizerný výsledek v 69. minutě, kdy si po svižné akci po pravé straně hřiště srazil prudký centr do vlastní branky jeden z obránců Nové Vsi. Není třeba dodávat, že se jednalo o útěchu přinejmenším slabou – 2:5.

Nová Ves tak zvítězila zcela po zásluze. Domácí pykali za chyby v defenzivě a nutno dodat, že v útočné fázi se dala nalézt také řada nedostatků.