TJ Tatran Jablonné v Podještědí – VESEC A 1:2 (1:1)

TJ Tatran Jablonné v Podještědí – VESEC A 1:2 (1:1)

Berka – Havlišta, Fronc st., Brauner, Kropáček – Fronc ml. (46' Raška), Háza, Jurák, Šišlák – Nýdrle, Macháček (49' Tichý)

Jablonné v P. – 32' Černý, 43' Pavlas (VG)

rozhodčí:  Ježek, Albl, Šálek, Fischer
diváci: 86

komentář trenéra:

Ve 3. kole jsme hráli v Jablonném v Podještědí a začátek zápasu vypadal stejně jako minulém utkání, když jsme si do 7. minuty vypracovali 3 brankové příležitosti, žádná z nich ale neskončila gólem. V další části 1. poločasu bylo ještě několik šancí na obou stranách. Domácí se prezentovali hrou, kterou jsme očekávali a to nakopávanými balóny na útočníky. Ti nám svojí silovou hrou dělali v některých částech zápasu problémy. Z jedné takové akce se ve 32. minutě prosadil domácí hráč Černý a Jablonné se ujalo vedení 1:0. My se naopak pokoušíme prosadit kombinační hrou a využívat rychlosti našich hráčů vpředu. Po jedné takové akci jsme měli i trochu štěstí. Teč jednoho z domácích obránců vyústila ve vlastní gól, který určil poločasové skóre 1:1. Nemuselo tomu ale tak být, to když domácí zahrávali trestným kop v samotném závěru úvodní pětačtyřicetiminutovky. Někteří přihlížející dokonce již zvedali ruce, ale brankář Berka předvedl své kvality a tým podržel, když špičkami prstů vyrazil na tyč míč směřující do šibenice. Druhá půle měla stejný charakter hry. Domácí nakopávali jeden míč za druhým a my jsme se snažili hrát kombinační fotbal. V 54. minutě napřáhl z hranice pokutového území Háza a jako správný kapitán poslal náš tým do vedení 1:2. Ve zbytku zápasu si naše obrana nebo Berka se vším poradili a my jsme už žádnou z mnoha našich šancí nevyužili, což mě mrzí, protože jsme utkání mohli v klidu dohrát a ne se zbytečně strachovat o výsledek. Ale 3 body jsou doma a navíc nás může těšit slušná hra a velká bojovnost celého týmu. Nyní musíme zapracovat na našem největším problému a to je proměňování šancí.