VESEC A – TJ Sokol Tesla Stráž nad Nisou z. s. 7:1 (2:0)

VESEC A – TJ Sokol Tesla Stráž nad Nisou  7:1 (2:0)

Berka – Suska, Háza, Brauner, Fronc st. – Šišlák (77' Kropáček), Kořínek (31' Havlišta), Jurák, Vlach, Smejkal (59' Fronc ml.) – Štěpánek (46' Tichý)

Stráž n. N. – 63' Horáček

rozhodčí:  Rympler, Bukvička, Horvát
diváci: 70

komentář trenéra:

První mistrovské utkání na domácím hřišti v této sezóně jsem začali velkým tlakem a hned v prvních pěti minutách jsme měli tři velké šance, ale ani jednu jsme neproměnili. I další část prvního poločasu byla ve znamení naší převahy a v 18. minutě se prosadil poprvé v tomto zápase dobře hrající Šišlák. Také soupeř si vypracoval několik slibných příležitostí, ale buď je vychytal jistý Berka, anebo dobře hrající stoperská dvojce. Pochvalu určitě zaslouží Háza, který zneškodnil hned čtyři velmi slibné šance Stráže. Na konci prvního poločasu jsme po krásné akci dali druhý gól, který vstřelil opět Šišlák. Pro nás to byl důležitý gól "do šatny". Přinesl uklidnění pro tým a nadějný náskok do druhého poločasu. Ve druhém poločase jsme předváděli krásný fotbal okořeněný brankami. V 51. minutě dokonal hattrick Šišlák. Když se prosadil ještě v 55. a 66. minutě, stal se rázem střelcem kola s 5 góly. Svou jedinou branku vstřelili hosté po dlouhém autovém vhazování, kdy jsme si špatně pokryli hráče a po nedůrazu při hlavičkovém souboji snížil Horáček na 4:1. V 68. minutě navýšil náskok Jurák na 6:1 a v 71. minutě přišla velká chvíle pro teprve 16letého Fronce ml., který krásnou střelou z hranice pokutového území upravil výsledek na konečných 7:1. Pro tohoto hráče to byl vůbec první gól v A-týmu. Fronce st. to jistě bude stát něco do týmové pokladny. Utkání se dohrávalo pod naší kontrolou a dokráčeli jsme si tak pro první 3 body do tabulky. S předvedenou hrou týmu, kterému hodně pomohl i zkušený Ondřej Vlach, jsme mohli být spokojení jak my, tak i diváci, kteří dorazili v hojném počtu. Ještě bych chtěl určitě za všechny hráče A i B týmu pochválit našeho zahradníka Radka Házu st. který dokázal hřiště skvěle připravit a umožnil nám hrát na tak kvalitním povrchu. Příští utkání sehrajeme v Jablonném v Podještědí, kde nás určitě nečeká nic jednoduchého.